Historie Jaguar

Coventry, Velká Británie 1945-
Po válce bylo značkové o značení SS téměř všude zakázáno. V případě SS Car Company se sídlem v Coventry, tudíž anglickém městě, které nejvíce utrpělo válkou, se nedalo proto změně jména vyhnout. Volba padla na jméno, které u tohoto výrobce aut nebylo nikterak nové: jméno Jaguar zde bylo použito již dříve pro modelovou řadu, kterou představila bývalá SS Car Company v roce 1935. Modely z poválečné doby neměly jen totéž jméno, byly i jinak nerozlišitelné od svých předchůdců z roku 1935.

První velký krok dopředu byl sportovní vůz Jaguar XK 120, který byl v r. 1949 představen na Motor Show v Londýně. Zajímavá konstrukce motoru o objemu 3,4 I s dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válců byla vyvinuta Williamem Heynesem.

Firmu vedl sir William Lyons, kterého již lze téměř považovat za jejího patriarchu, a který i po svém penzionování počátkem 70. let byl až do své smrti dalších 10 let „šedou eminencí“ podniku.

Jednoho z největších úspěchů dosáhl Jaguar sportovním vozem Typ E, který měl
řadový šestiválec s dvěma vačkovými hřídeli v hlavě válců, vrtání/zdvih: 87mm/106 mn, zdvihový objem: 3781 ccm a max. výkon: 195 kW (265 k), kotoučové brzdy na všech kolech. Karoserie: spider nebo coupé s max. rychlostí 240 km/h.

AKČNÍ NABÍDKA

ENZO H 6,5x16“ a 7x16“

akce ENZO

Cena: 2 390,- vč. DPH

AKČNÍ NABÍDKA

Š Felicia – př. kapota

kapota felicie

Cena: 1 499,- vč. DPH

AKČNÍ NABÍDKA

Brzdové kotouče BMW

brzdové kotouče

Cena: 990,- vč. DPH

Kontaktní osoba: Jaromír Novák || obchod@svet-autodilu.cz

školení a outsourcing: Aira GROUP, zásady ochrany osobních údajů, partneři pro odkazy